Červenák J.-Bohatýr (komplet 1.2.3.)

1 099 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Bohatýr 1, 2 3: Ocelové žezlo, Dračí carevna, Bílá věž - KOMPLET

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ocelové žezlo - První díl velkolepé historické fantasy z doby Kyjevského knížectví, kdy na pozadí vojenských výprav knížete Svjatoslava vznikla legenda o udatných bohatýrech. Zapadlou vísku na území kmene Muromců přepadnou lovci otroků. Unikne jim jen Iľja, místní mrzák. Díky setkání s třemi tajemnými poutníky však mladík zlomí kletbu a vyléčí se. Plný neslýchané sily vyráží na cestu za pomstou a osvobozením svých soukmenovců. Stopa ho vede do povodí Volgy – Itylu, kde o moc soupeří bulharský chán a obávaní mágové z Dračí věže. Ve stejnou dobu postupuje vojsko kyjevského knížete Svjatoslava. V žilách mladého vládce koluje dobyvačná krev vikingských předků. Osudy mladého bojovníka a ctižádostivého vojevůdce se co nevidět střetnou. Iľja, zvaný Muromec, se připojí k elitní družině knížecích bohatýrů a zúčastní se největší vojenské výpravě, jakou této končiny zažily. 

Dračí carovna - druhý díl velkolepé historické fantasy. Kyjevský vojevůdce Svjatoslav zvítězil nad Bulharama a upevňuje svojí moc v povodí řeky Volgy. Iľja Muromec a ostatní bohatýři jsou však jako na jehlách. Jejich úhlavní nepřítel, velekněz Tugarin, unikl kamsi na sever. Svjatoslav souhlasí, aby se družina vydala po jeho stopách jednou pro vždy s ním skoncovala. Bohatýři putují do divokých končin obývaných kmenem Čeremisov, ale tam štvanice zdaleka nekončí. Tugarin má totiž namířeno ďál na sever, na území tajemných Čudov. Pověsti říkají, že kdesi v tamních lesech je brána do záhrobí, na divotvorný ostrov Bujan. Ten stráži zlovolná čarodějná kněžna, kterou místní nazývají Baba Jaga – matka hadů. Iľja a jeho druhové musí opět bojovat s dračími čarami i s temnotou, která nakazila zrádné srdce v jejich vlastních řadách.

Bílá věž - Kníže Svjatoslav v dychtivé touze posunout hranice kyjevského velkoknížectví a otevřít národům na severu přístupové cesty k bohatým jižním zemím a k Hedvábné cestě vyrazí proti Chazarské říši. Ta byla až doposud hlavní mocností v oblasti Kaspického moře, v povodí Volhy a ve stepích u Donu. Svjatoslavem vedené kmeny se v drtivé bitvě střetnou s armádou chazarského kagana, avšak tím rozsáhlé válečné tažení pouze začíná. Pořád jsou tady pevnosti Avarů, Alanů a Kassogů na kavkazských úpatích, dobře opevněná města na pobřeží Kaspického a Azovského moře a především pohraniční tvrz na řece Don, zvaná Šarkil - Bílá věž. Říká se o ní, že je nedobytná. A Kyjevané se o tom chtějí přesvědčit... Na daleké a namáhavé cestě si však bohatýři postupně uvědomují, že jejich nejhorším nepřítelem nejsou Chazaři, ani krvelační Pečeněgové vedení zrádným chazarským begem, ale temnota, která hlodá v jejich vlastních srdcích. Nakonec bude Ilja v citadele Šarkilu nucen zkřížit meč s mužem, jehož kdysi považoval za svého přítele

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: