Červenák J.-Bohatýr (komplet 1.2.3.)

1 099 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Bohatýr 1, 2 3: Ocelové žezlo, Dračí carevna, Bílá věž - KOMPLET

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ocelové žezlo - První díl velkolepé historické fantasy z doby Kyjevského knížectví, kdy na pozadí vojenských výprav knížete Svjatoslava vznikla legenda o udatných bohatýrech. Zapadlou vísku na území kmene Muromců přepadnou lovci otroků. Unikne jim jen Iľja, místní mrzák. Díky setkání s třemi tajemnými poutníky však mladík zlomí kletbu a vyléčí se. Plný neslýchané sily vyráží na cestu za pomstou a osvobozením svých soukmenovců. Stopa ho vede do povodí Volgy – Itylu, kde o moc soupeří bulharský chán a obávaní mágové z Dračí věže. Ve stejnou dobu postupuje vojsko kyjevského knížete Svjatoslava. V žilách mladého vládce koluje dobyvačná krev vikingských předků. Osudy mladého bojovníka a ctižádostivého vojevůdce se co nevidět střetnou. Iľja, zvaný Muromec, se připojí k elitní družině knížecích bohatýrů a zúčastní se největší vojenské výpravě, jakou této končiny zažily. 

Dračí carovna - druhý díl velkolepé historické fantasy. Kyjevský vojevůdce Svjatoslav zvítězil nad Bulharama a upevňuje svojí moc v povodí řeky Volgy. Iľja Muromec a ostatní bohatýři jsou však jako na jehlách. Jejich úhlavní nepřítel, velekněz Tugarin, unikl kamsi na sever. Svjatoslav souhlasí, aby se družina vydala po jeho stopách jednou pro vždy s ním skoncovala. Bohatýři putují do divokých končin obývaných kmenem Čeremisov, ale tam štvanice zdaleka nekončí. Tugarin má totiž namířeno ďál na sever, na území tajemných Čudov. Pověsti říkají, že kdesi v tamních lesech je brána do záhrobí, na divotvorný ostrov Bujan. Ten stráži zlovolná čarodějná kněžna, kterou místní nazývají Baba Jaga – matka hadů. Iľja a jeho druhové musí opět bojovat s dračími čarami i s temnotou, která nakazila zrádné srdce v jejich vlastních řadách.

Bílá věž - Kníže Svjatoslav v dychtivé touze posunout hranice kyjevského velkoknížectví a otevřít národům na severu přístupové cesty k bohatým jižním zemím a k Hedvábné cestě vyrazí proti Chazarské říši. Ta byla až doposud hlavní mocností v oblasti Kaspického moře, v povodí Volhy a ve stepích u Donu. Svjatoslavem vedené kmeny se v drtivé bitvě střetnou s armádou chazarského kagana, avšak tím rozsáhlé válečné tažení pouze začíná. Pořád jsou tady pevnosti Avarů, Alanů a Kassogů na kavkazských úpatích, dobře opevněná města na pobřeží Kaspického a Azovského moře a především pohraniční tvrz na řece Don, zvaná Šarkil - Bílá věž. Říká se o ní, že je nedobytná. A Kyjevané se o tom chtějí přesvědčit... Na daleké a namáhavé cestě si však bohatýři postupně uvědomují, že jejich nejhorším nepřítelem nejsou Chazaři, ani krvelační Pečeněgové vedení zrádným chazarským begem, ale temnota, která hlodá v jejich vlastních srdcích. Nakonec bude Ilja v citadele Šarkilu nucen zkřížit meč s mužem, jehož kdysi považoval za svého přítele

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení